FOTO/ Atentati ndaj shqiptarit në Greqi, shpallen në kërkim dy bashkëkombas të tij

Policia greke zbardh atentatin e ndodhur më datë 10 tetor ne Kifisia. Në këtë zonë, u gjet i plagosur një shtetas shqiptar në anë të rrugës.

Shqiptari 39 vjeç, me precedentë penalë u gjet i qëlluar me armë zjarri në aksin Athinë – Lamia.

LEXO EDHE  Anëtarësimi në BE/ Studimi: 43% e bizneseve nuk dinë nëse do përballonin dot kostot

Është shpallur në kërkim një shqiptar 44 vjeç dhe një vajzë shqiptare 35 vjeç, bashkëpunetorë. Ata akuzohen për grabitje dhe tentativë vrasjeje.