U dëmtua në “Wembley” ndaj Anglisë, Kumbulla rikuperohet në kohë rekord

Foto: Photo by Pedro Salado/Quality Sport Images/Getty Images

Marash Kumbulla është rikuperuar pas dëmtimit të pësuar kundër Anglisë. Qendërmbrojtësi i kombëtares doli pas pak minutash nga fusha dhe i la vendin Dermakut.

Menjëherë ai mori avionin për në kryeqytetin italian dhe vizitat e para mjekësore konfirmuar se nuk kishte një tërheqje, çka ishte një lajm i mirë për trajnerin Mourinho.

LEXO EDHE  Pirro Dhima rigjen dashurinë, kush është sportistja që i ka "rrëmbyer" zemrën

Tani Kumbulla ka nisur edhe stërvitjen me pjesën tjetër të skuadrës dhe raportohet se është gati për duelin kundër Genoa.

Gjithçka sipas parashikimeve dhe në momentin e duhur për Romën, që nuk ka ende gati për shkak dëmtimi anglezin Chris Smalling.