Tirana-Dinamo/ Bardheblutë synojnë përmbysjen, ja si rreshtohen skuadrat

Foto: FSHF.org

Tirana e Dinamo janë gati për duelin e kthimit në Kupën e Shqipërisë. Blutë e kanë fituar ndeshjen e parë 2-0 dhe u mjafton të barazojnë, ose të humbin me një gol diferencë për të kaluar në çerekfinale.

Ndeshja nis në orën 19:45 në “Air Albania Stadium” dhe trajneri Orges Shehi dhe Bledi Shkëmbi kanë bërë zgjedhjet e tyre, që janë si më poshtë:

LEXO EDHE  Belica flet para sfidës me Skënderbeun: Partizani ka synime madhore, nuk jemi aty ku mendonim

Tirana: Bekaj, Toshevski, Najdovski, Behiratche, Përgjoni, Totre, Toli, Limaj, Seferi, Ngoo, Gjumsi.   Trajner: Orges Shehi

Dinamo: Bakaj, Siljanovski, Sofranac, Imami, Isaevski, Samake, Demiri, Ibraimi, Bardhi, Skuka, Çinedu. Trajner: Bledi Shkëmbi.