Mediat britanike raportuan për ngritjen e një kampi refugjatësh në Shqipëri, vjen reagimi nga qeveria

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka përgënjeshtruar lajmin e përcjellë nga media në Britani, se në Shqipëri mund të ndërtohet një kamp refugjatësh.

“I njëjti lajm i rremë, i vjetër, këtë herë në faqen e parë të një gazete të respektuar si The Times! Dhe meqë ra fjala unë nuk jam një ‘ai’, por një ‘ajo’ që gjithmonë e ka admiruar cilësinë e mediave britanike. E trishtë”, shkruan Xhaçka në një postim në rrjetet sociale.

LEXO EDHE  Zjarr në një banesë në Gjirokastër, dyshohet për v*ktima

Lajmin e mohuar dhe kryeministri Edi Rama. “Shqipëria nuk do të jetë kurrë një vend ku vende shumë të pasura do krijojnë kampe për refugjatët e tyre”, i është përgjigjur ai interesit të medias.

Lexo edhe:

Media britanike: Në Shqipëri mund të ngrihet një kamp refugjatësh