Koronavirusi në M.Veriut/ 17 humbje jete dhe 493 të infektuar në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 493 raste të reja me Covid-19 nga realizimi i 2 911 testimeve, njofton Ministria e Shëndetësisë.

Në po të njëjtën periudhë janë shëruar 532 pacientë, ndërsa kanë ndërruar jetë 17 pacientë.

LEXO EDHE  Qeveria e Kosovës miraton masat e reja anti-Covid

Raste aktive në vend janë 8 391.