Koronavirusi në Greqi/ 63 humbje jete dhe 7317 të infektuar në 24 orët e fundit

Janë rritur rastet e reja me Covid-19 në Greqi. Sipas Ministrisë së Shëndetësinë në 24 orët e fundit janë regjistruar 7317 raste të reja. Numri i përgjithshëm i rasteve është 861,117.

Ndërkohë kemi një ulje 5të lehtë të numrit të viktimave ku në 24 orët e fundit 63 qytetarë nuk i kanë mbijetuar virusit  ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 17 075 vdekje.

LEXO EDHE  U futën të armatosur në një lokal në Lezhë, identifikohen 3 autorët