FOTO/ Aksidenti fatal, humb jetën e reja me origjinë shqiptare

Dy vajza të reja mbetën të vdekura dhe një tjetër u plagos në një aksident të ndodhur në Itali të Martën. Sipas mediave italiane, një nga viktimat është me origjinë shqiptare.

Paola Carrozza, 21 vjeç nga Argenta dhe Marialuisa Sibilio, 20 vjet Alfonsine mbetën të vdekura, ndërsa Elisa Di Bona, një tjetër 21-vjeçare, mbeti e plagosur dhe raportohet se ndodhet në gjendje të rëndë.

 

Vajzat ishin duke lëvizur me një automjet tip “Mitsubishi Colt” që u përplas me një “Hyundai Kona” e më pas përfundoi duke u përplasur dhunshëm me një pemë anë rruge.

LEXO EDHE  Shoqata “Vatra” në Michigan distancohet nga vizita e Ramës në SHBA: Përfaqësuesit nuk janë informuar

Një nga vajzat Paola raportohet se prej rreth një viti jetonte në Milano, ku punonte. Ditët e fundit, duke përfituar nga një periudhë pushimesh, ajo ishte kthyer për të vizituar babanë dhe vëllezërit e saj Argenta.

Viktimat

Nëna e saj, me origjinë shqiptare, raportohet se nuk ndodhej në Itali në momentin e ngjarjes.

Paola Carrozza, me origjinë shqiptare