Familjarët e Mateos mbledhin firma për të dënuar me vdekje Çalamanin

Familjarë dhe të afërm të Mateo Vasias kanë nisur mbledhjen e firmave për një peticion ku kërkojnë dënimin me vdekje të vrasësit të 8-vjeçarit.

Jashtë ambienteve të Gjykatës së Fierit, qytetarë të ndryshëm hodhën firmën në mbështetje të kërkesës së tyre.

LEXO EDHE  Meta: Basha ka bërë dopio lojë me marrëveshjen e detit me Greqinë

Ndaj Klodian Çalamanit, gjykata caktoi masën e arrestit me burg në mungesë, ndërkohë që para institucionit u krijua një situatë e tensionuar.