Dyshohet se urdhëroi vrasjen e bashkëshortit të saj, arrestohet modelja braziliane

Modelja dhe influencuesja braziliane, Camila Marodin, thuhet se është arrestuar nën dyshimin se ka urdhëruar vrasjen e bashkëshortit të saj në festën e ditëlindjes së djalit të tyre në fillim të këtij muaji.

“Shethepeopel” shkruan se ajo njihet si drejtuesja e një karteli droge në vend.

Festa e ditëlindjes të të birit ishte më 7 nëntor, ku burri u qëllua nga njerëz që dyshohet se punonin nën drejtimin e tij. Marodin u arrestua pesë ditë më vonë nga Matinhos në Parana, në rrugën e kthimit nga shtëpia e nënës së saj, ku dyshohet të ketë fshehur dhe një armë.

LEXO EDHE  Dorëzohet Beatrix, pranon pëlqimin për Donaldin: Më merret fryma kur jam pranë tij

Policia po heton gjithashtu lidhjen e saj me vdekjen e dy ish-policëve në të njëjtën periudhë.

Fillimisht besohej se bashkëshorti i Marodin, Ricardo, drejtonte një kartel, por pas vdekjes së tij, raportohet se mund të ketë qenë modelja që drejtonte bizneset ilegale.