Ekzekutimi i biznesmenit shqiptar në Athinë, mediat greke: Lidhjet me kokainën dhe vrasjen në Kipseli

Marios Dhiamandis me origjinë nga Delvina është biznesmeni shqiptar që u vra mbrëmë në Greqi.

Dhiamandis rezulton i arrestuar më parë për një sasi kokaine që iu gjet në makinë. Ai është arrestuar gjithashtu edhe për një vrasje të ndodhur në Kipseli, në Athinë në shkurt të 2010-ës.

Atij i është dhënë masa “detyrim paraqitje” edhe për një ngjarje kriminale të ndodhur në ishullin e Mykonos.

Atentati me armë zjarri u regjistrua mbrëmjen e të Martës, 16 nëntor në Nice të Greqisë, jashtë një karburanti në “181 Avenue Thebes”.

Nga të shtënat me armë zjarri ka humbi jetën biznesmeni shqiptar Dhiamandis dhe mbeti i plagosur një tjetër shqiptar.

LEXO EDHE  Çfarë ndodhi një ditë më parë? Rrëfehet vëllai i Elonës që u mbyt nga burri i saj (Video-Foto)

Sipas medieve greke, autorë të panjohur kanë qëlluar duke e lënë të vdekur në vend biznesmenin, ndërsa personi tjetër me origjinë shqiptare është dërguar menjëherë në spital.

Pak më vonë, makina e autorëve tip “BMW”, e cila dyshohet e vjedhur, u gjet e djegur në Avenue Kifissos.

Dy viktimat e sulmit janë pronarë të pikës së karburantit, me origjinë shqiptare, shkruan “Protothema”.

Lexo edhe:

Ekzekutimi i biznesmenit në Greqi/ Mediat helene: U vr* nga dy shqiptarë (Video)