“Balerin kavilje thyer”/ Fifi-Ilirit: Të zura be nënën time dhe më ofendove

Iliri dhe Fifi kanë sqaruar gjatë spektaklit të mbrëmshëm debatin mes tyre në dhomën e dënimit. Ishte Fifi që i tha Ilirit “balerin kavilje thyer” ndërsa Iliri iu përgjigj duke i thënë “je gjysmake”. Fifi ka sqaruar se ishte shaka, ndërsa ishte betuar për kokën e nënës së saj, por kishte vijuar me ofendime.

Pjesë nga diskutimi:

Fifi: Ka qenë shaka dhe meqë më bëri shaka, u ndjeva komode sa të vij. Ndoshta duhet të tërheq fjalët që e kam prek profesionin, kur bëj shaka, nuk i kam me tendencë se nuk e gjuaj gurin e të prek 13 zogj.

Ilir: Fifin e kam xhan dhe një shaka të tillë nuk e prisja, prandaj e prita keq. Fakti që nuk e sqarova, pasi dëgjova këto shprehje u tërhoqa dhe shkova në dhomë. Nuk kisha cfarë të flisja se kishte ardhur nga festa shumë e kënaqur,. Ishim 4 persona që vuanim një dënim. Ne nuk jemi nga gjumashët që zgjohen në 3 pasdite, prandaj po vuanim një dënim që nuk na përkiste.

Fifi: Ta bëra be nipin tim dhe nënë time që ishte shaka, ndërsa ti ke vazhduar më ke bërë ofendime.

Ilir: Fifi është artiste shumë e bukur, por nuk di të flasë shumë bukur.

Iliri: Janë shaka që duhet me i bo një artisti?

Fifi: Po është shaka ajo që i bën për një vegetë një artisi

Iliri: Ti vdes për vegetën, ka qenë një temë hartimi që kam shkruajt për ty. Nuk i kam problem shakatë vetëm në dy pika, te profesioni dhe familja. Kam 30 vjet që mbaj një familje me këto dy këmbë.

LEXO EDHE  Atdhe Xharavina: Bora Zemani dhe Donald Veshaj do lidhen kur ai të dalë jashtë