VIDEO/ Zbardhet dinamika e kri*it në Fier, si u gjet i vde*ur dhe i mbuluar me baltë fëmija

Një fëmijë 8-vjeç është rrëmbyer dhe është gjetur pa jetë pasditen e sotme në fshatin Greçalli të Fierit.

Autori dyshohet se është fqinji Klodian Çalamani 38-vjeç.

Si ka ndodhur ngjarja?

Sipas policisë rreth orës 15:30 nëna e fëmijës me inicialet F. V. ka bërë denoncim se djali 8-vjeç nuk ishte kthyer në banesë.

Policia ka nisur kontrollet në terren dhe në bazë të dyshimeve ka kontrolluar shtëpinë e fqinjit Klodian Çalamani ku brenda saj ka gjetur trupin e pa jetë të fëmijës, i pajetë dhe i mbuluar me baltë.

LEXO EDHE  Dr*gë, ar*ë dhe eksploziv në banesë, arrestohet /VIDEO

Çalamani është arrestuar nga policia, ndërsa po punohet për sqarimin e rrethanave të plota të ngjarjes së rëndë.

Mësohet se hetuesit po marrin edhe dëshmitë e familjarëve.