Shqiptari gjendet i pajetë në Greqi/ Dyshimet

Ferma ku u gjet i pajete 54-vjeçari

Një 54-vjeçar shqiptar raportohet se është gjetur i pajetë mëngjesin e së Hënës në Greqi.

Sipas mediave greke: Rreth orës 23 të së Dielës, një grua ka lajmëruar policinë, duke i njoftuar se ishte përplasur me një biçikletë.

Të nesërmen, rreth orës 9, efektivët e policisë gjetën në oborrin e një ferme, rreth 1.5 km nga vendngjarja një trup të pajetë, që i përket një 54-vjeçari shqiptar, identiteti të cilit nuk bëhet i ditur.

LEXO EDHE  Aksident në Elbasan, makina godet fëmijën dhe të moshuarin

Biçikleta po ashtu, sipas hetimeve paraprake ka rezultuar se i përket viktimës.

Dyshohet se shqiptari është përplasur nga një automjet (që është larguar nga vendngjarja pas aksidentit) teksa lëvizte me biçikletë dhe më pas ka ecur për gati 1.5 km deri te oborri i fermës ku ka humbur jetën.