Përfshihet nga flakët banesa në Dropull, dyshohet se ka humbur jetën çifti i të moshuarve

Një zjarr i madh ka rënë në një banesë në fshatin Hllomo, Bashkia Dropull.

Ende nuk dihet se ccfarë mund ta ketë shkaktuar zjarrin, ndërsa mësohet se flakët po përhapen me shpejtësi pasi favorizohen nga era e fortë.

LEXO EDHE  Tre humbje jete dhe 195 të infektuar në 24 orët e fundit në Shqipëri! Harta

Burime të pakonfirmuara ende, bëjnë me dije se në banesë jetonin një çift të moshuarish, që dyshohet se kanë humbur jetën.

Ndërkohë policia dhe zjarrfikësja ndodhen në vendngjarje.