Ndahet nga jeta aktori i njohur! Emri (Foto)

Heath Freeman, aktori i njohur ka vdekur në moshën 41-vjeçare. Menaxheri i tij e konfirmoi lajmin për EW. Shkaku i vdekjes nuk është bërë i ditur.

‘Ne jemi vërtet të shkatërruar nga humbja e të dashurit tonë Heath Freeman.

Një person i shkëlqyer me një shpirt intensiv dhe shpirtëror, ai na lë me një gjurmë të pashlyeshme në zemrat tona.

Jeta e tij ishte e mbushur me besnikëri, dashuri dhe bujari të thellë ndaj familjes dhe miqve të tij dhe një dëshirë të jashtëzakonshme për jetën.’

LEXO EDHE  Donald Veshaj pranon publikisht se ka një pëlqim për Beatrix Ramosaj (Video)

Freeman portretizoi Howard Epps, vrasësi i parë serial që u shfaq në Bones, gjatë dy sezoneve të para të shfaqjes. Ai ka studiuar më parë aktrim dhe film në shkollën e Arteve Tisch të Universitetin e Teksasit në Austin.

Projektet e fundit të ekranit të Freeman ishin filmat e ardhshëm Devil’s Fruit dhe Terror on the Preirie.