Holanda dhe Norvegjia luajnë kualifikimin për në “Katar 2022”, ja si rreshtohen skuadrat

Holanda dhe Norvegjia do të përballen mes tyre në orën 20:45, sfidë e vlefshme për kualifilimin në Botëror “Katar 2022”. Në këtë takim do të luhet ‘bileta’ që të kualifikon direkt në botërorin e vitit të ardhshëm.

Një sfidë e luftuar mes dy kombëtareve, teksa “tulipanët” vijnë sj krzesues të grupit me 20 pikë, ndërsa nga ana tjetër norvrgjezët kanë 18 pikë.

LEXO EDHE  Chelsea shpallet klubi i vitit

Për këtë duel janë bërë publikë edhe formacionet që do luajnë skuadrat, teksa fitorja është detyrim.

Formacionet zyrtare: