Berisha: ‘Foltorja’ u ndezi shpresat shqiptarëve (LIVE)

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zhvilluar këtë të martë ‘Foltoren’ e radhës në Fushë-Krujë, ku ka folur për revolucionin demokratik që pret vendin.

Berisha tha se ‘Foltorja’ ndezi zemrat e shqiptarëve të cilët prej 8 vitesh ishin ngujuar në errësirë nga narkoshteti.

Foltorja e cila sëpari ndezi shpresat në zemrat e demokratëve dhe demokrateve është shndërruar sot në dritë shprese në tunelin e zi në të cilin kishte ngujuar narkoshteti qytetarët e këtij vendi. “Foltorja’ u thirr nga ndërgjegja nga idealet e demokratëve dhe demokrateve në një moment shumë kritik për vendin dhe kombin. Në vitin 2013-të në Shqipëri u ndërrua pushteti me votë, u zgjodh një kryeministër tjetër. Ish-kryeministri Berisha dha dorëheqje të parevokueshme, hapi krahun për një gjeneratë të re me besimin e adh se kjo gjeneratë do mund të cconte në horizonte të reja opozitën dhe më pas Shqipërinë, por 8 vitet ishin vitet në të cilat u regjistruaan rekordet më të zeza, në këto 8 vite shqiptarët në mënyrë të vazhdueshme u rritej mirqenia, të përmirësoheshin shërbimet, të konsolidohej ekonomia e tegut në këto vite ndodhi e kundërta”, deklaroi Berisha.

LEXO EDHE  Debatet brenda PD, lufta kundër krimit dhe korrupsionit, si dhe integrimi i Shqipërisë! Zbardhet takimi Basha-Zingraf