Berisha: Basha nuk bëri fushatë në Fushë-Krujë se u kërcënua nga Rraja, kishte qëllim bashkëqeverisjen me Ramën

Lideri historik i PD, Sali Berisha, ka sulmuar edhe njëherë kryedemokratin Lulzim Basha se i ka braktisur demokratët në të gjitha betejat.

Duke folur nga ‘Foltorja’ e Fushë-kujës, Berisha tha se Basha nuk shkoi të prezantojë kandidatët pasi u tremb nga krimi dhe personat e inktriminuar.

Ai tha se Basha kishte vetëm një qëllim jo të sillte PD-në në pushtet por të bashkëqeveriste me Edi Ramën.

‘Ish-kryetari nuk erdhi dot në Fushë-Krujë të prezantojë kandidatët për deputetë se mori një paraljmërim nga Rraja. E njëjta gjë ndodhi në Elbasan, ku krimi mori në dorë situatën. U rritën tenderat sekratë ku përfituesit më të mëdhenj ishin njerëzit e qverisë. hqipëria u ngjith e dyta në botë për korrupsion. Opozita dështoi në çdo aksion, jo për fajin tuaj, sepse ju sakrifikuat më shumë se çdokush tjetër, por sakrifikuat për shkak të një kryetari që mendonte për interesat e tij që mendonte se si të shkonte në bashkëqeverisje me Edi Ramën, e nëse ka një vendim që e ka penguar Sali Berisha ju garantoj s eka qenë vetëm ky vendim’ tha Berisha.

LEXO EDHE  Alizoti: PD arriti në degradim pasi nuk është institucionale, është parti individuale