Benjamin Mendi akuzohet për 2 p*rdhunime të tjera, pritet të dalë nesër para gjykatës

FOTO: expressandstar.com

Mbrojtësi i Manchester Cityt, Benjamin Mendi, është akuzuar edhe për dy akuza të tjera për përdhunim.

Mendy, është thirrur të paraqitet në Gjykatën e Magjistraturës së Stockport të mërkurën. 27-vjeçari, që ndodhet në paraburgim, tani po përballet me gjashtë akuza për përdhunim dhe një akuzë për sulm seksual.

Akuzat kanë të bëjnë me katër ankuese mbi moshën 16 vjeç dhe dyshohet se kanë ndodhur midis tetorit 2020 dhe gushtit 2021.

LEXO EDHE  178 ditë pas arrestit kardiak, Eriksen zhvillon stërvitjen e parë

Reprezentuesi francez ka luajtur për kampionët në fuqi të Anglisë, Manchester City që nga viti 2017, kur ai u bashkua nga Monaco për një shumë prej 52 milionë funtesh.

 

Ai u pezullua nga klubi pasi u akuzua nga policia, sepse një hetim është duke vijuar për të.