Azerbajxhani mbyll bashkëpunimin me Gianni de Biasi-n

Foto: Azerbaycan24.com

Federata e Futbollit e Azerbajxhanit nuk do ta rinovojë kontratën me trajnerin Gianni de Biasi dhe kështu trajneri italian do të jetë i lirë.

Barazimi 2-2 ndaj Katarit dy ditë më parë mund të ketë qenë ndeshja e fundit e Gianni De Biasit si trajner i Azerbajxhanit, transmeton Gazeta Express.

Në fakt, kontrata e ish-përzgjedhësit të Shqipërisë s skadon më 30 nëntor dhe siç mësohet nga Tutomercatoëeb, Federata e Futbollit e Azerbajxhanit nuk duket se ka ndërmend ta rinovojë atë.

LEXO EDHE  VIDEO/ Panik në Formula 2, shikoni përplasjen horror mes makinave

Bilanci shumë negativ për De Biasin: 2 fitore (kundër Qipros dhe Bjellorusisë), 6 barazime dhe 12 humbje.

Kujtojmë se De Biasi e udhëhoqi Shqipërinë drejt kualifikimit në Kampionatin Evropian për herë të parë në vitin 2016.