Zjarr i madh në Lezhë, flakët rrezikojnë banesat

Një zjarr i madh raportohet të ketë rënë në zonën e Tales në Lezhë.

Informacionet paraprake njoftojnë se zjarri ka përfshirë shkurre dhe ferra, ndërsa flakët e favorizuara nga era i janë afruar banesave duke vënë në alarm banorët.

LEXO EDHE  U qëllua në poligon, ndërron jetë 24-vjeçari shqiptar

Ndërkohë zjarrfikësit kanë mbërritur në vendngjarje dhe kanë ndërhyre për të vënë nën kontroll flakët që po përhapen me shpejtësi.