Zgjedhjet në Kosovë, vjen dorëheqja e parë pas rezultatit

Isni Kilaj duke votuar

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës, Isni Kilaj vendosi të tërhiqet nga politika, pasi humbi garën në Malishevë.

Kilaj tha se dëshiron që Malisheva të ecë rrugës së zhvillimit dhe përparimit.

“Të dashur qytetarë të komunës së Malishevës, të dashur simpatizantë e aktivistë të PDK-së, sot vendosi populli për udhëheqësit e tij! Unë uroj më të mirën për Ju! Dua që vendi im të ecën rrugës së zhvillimit dhe përparimit-kam luftuar për këtë! Unë e respektoj këtë vendim! Jufaleminderit të gjithë Ju që më mbështetët dhe ishit me mua! Për mua jeta politike ka mbaruar! Vendit i kam borxh gjithmonë! Jufaleminderit përjetësishtē të gjithë Ju që më besuat!”, ka shkruar Kilaj në FB.

LEXO EDHE  Tetë raste të reja me Covid në Kosovë, asnjë humbje jete

Sipas rezultateve preliminare të KQZ-së, në Malishevë, Ekrem Kastrati nga Nisma Socialdemokrate ka fituar 53.19 %, ndërsa Kilaj 46.81%.