Shpërthim në Britani, 1 humbje jete dhe 1 i plagosur

Një person humbi jetën dhe një tjetër mbeti i plagosur si pasojë e një shpërthimi pranë një spitali në Liverpool – Britani, të Dielën.

Policia bën me dije se deri në këto momente ka arrestuar 3 persona të cilët akuzohet për shkelje të ligjit britanik për terrorizmin.

LEXO EDHE  Po shuante qirinjtë e tortës së ditëlindjes, 34-vjeçares i digjen flokët, vetullat e qerpikët

Shpërthimi përfshiu një taksi dhe për pasojë humbi jetën pasagjeri, ndërsa i plagosur mbeti shoferi i saj.

“Daily Mail” shkruan se shoferi i taksisë dyshohet se bllokoi pasagjerin e dyshimtë pranë hyrjes së spitalit, i cili më pas aktivizoi mekanizmin shpërthyes.