Ndërpritet energjia elektrike në stadium, rrezikohet zhvillimi i ndeshjes San Marino-Angli

Foto: Daily Mail

Mbrëmjen e sotme, Anglia do të zbresë në fushë përballë skuadrës modeste të San Marinos në Seravale.

Sauthgejt do të hedhë në fushë një formacion me lojtarët që nuk janë aktivizuar shumë duke parë dhe rëndësinë e kundërshtarit. Por disa orë para startit të ndeshjes, ka ndodhur një incident që mund të rrezikonte dhe zhillimin e ndeshjes.

LEXO EDHE  “Pusho!" Allegri kapet keq me Alvaro Morata pas zëvendësimit, ja motivi

Në stadiumin ku San Marino do të presë ‘’3 Luanët’’ janë djegur dritat dhe kjo ka çuar në një mobilizim të shpejtë të autoriteteve për të ndrequr problemin.