E trishtë/ Dy muaj luftë me COVID, pas foshnjes humb jetën edhe nëna e re shtatzënë

Një 26-vjeçare italiane ka ndërruar jetë pas dy muajsh luftë me koronavirusin. Antonietta Delli Santi nuk ia ka dalë dot të shërohet teksa sot mjekët konfirmuar vdekjen e saj. Tragjedia në familjen Delli Santit është me të vërtetë i dhimbshëm.

Në muajin gusht, Antonietta humbi të bijën në muajin gusht pasi rezultoi e infektuar me koronavirus. Për fatin e keq, foshnja lindi para kohe (24 javë) dhe ishte e pamundur që ajo të jetonte.

LEXO EDHE  Duke larë ‘rolexin’ me shampanjë dhe xhiro me Ferrari, si u kap trafikanti i drogës në Londër

26-vjeçarja mbahej në trajtim intensiv mjekësor “Federico II” të Napolit. Ajo la pas bashkëshortin dhe birin e saj.