VIDEO/ Hazard më keq se Uzuni, shikoni gafën e pabesueshme të belgut

Eden Hazard është turpëruar me Kombëtaren belge. Ai humbi një rast të pastër për gol teksa i vetëm drejt portës goboi në ndeshjen ndaj Estonisë, ku portieri mik i ndërhyri dhe i rrëmbeu topin nga këmbët.

LEXO EDHE  VIDEO/ Leclerc shkatërron Ferrarin e tij, shikoni momentin e aksidentit

Gjithsesi gabimi i kapitenit belg nuk kushtoi aspak, pasi “djajtë e kuq të Europës” ia dolën të triumfojnë 3-1 dhje të sigurojnë një biletë për në Botërorin Katar 2022.