Publikohet foto e viktimës së dytë/ Kush është i riu që u vra në atentatin te “Astiri”

Armand Dumani, 26 vjeç (personi në foto) ishte viktima e dytë e mbetur nga atentati i mbrëmjes së djeshme në zonën e Astirit, në kryeqytet.

Armand Dumani

Erigers Mihasi dhe Armand Dumani, u qëlluan me breshëri kallashnikovi, teksa ishin duke lëvizur me makinën tip “Audi” A7 të Erigers Mihasit, në zonën e njohur si “dy rotondot”, në “Astir”.

Pas krimit, një makinë e djegur u gjet në Thumanë, që dyshohet të jete përdorur nga autorët, të cilët më pas kanë humbur gjurmët, duke përdorur një tjetër automjet. Dy armë zjarri automatike u gjetën në mjet që rezulton i vjedhur dhe me targa po ashtu të vjedhura.

LEXO EDHE  Berisha në Has: Më 11 dhjetor e kthejnë PD në shtëpinë e lirisë

Dyshohet se autorët që ekzekutuan Dumanin e Mihasin janë një grup personash që operojnë me pagesë, që besohet se e kanë mirëplanifikuar vrasjen, duke ndjekur prej kohësh shënjestrën dhe u koordinuar me njeri-tjetrin për lëvizjet e tyre.

Dyshimet për krimin janë se kemi të bëjmë me larje hesapesh, duke qenë se dy viktimat rezultojnë persona të përfshirë e të dyshuar në disa ngjarje kriminale.

Erigers Mihasi