Mbyllen pjesët e para/ Gjermania në avantazh ndaj Armenisë, Maqedoni-Rumani betejë në distancë

Janë mbyllur pjesët e para të tre sfidave të vlefshme për Grupin J të kualifikueseve të Botërorit Katar 2022.

Gjermania, tashmë e kualifikuar kryeson 2-0 ndaj Armenisë falë golave të Havertz në minutën e 15-të dhe Gundugan me penallti.

Maqedonia dhe Rumania po luftojnë për një vend në play-off për të mbajtur gjallë shpresat për një pjesëmarrje në kompeticionin më të madh futbollistik në botë.

LEXO EDHE  Agjenti i Levandovskit: Topi i Artë 2021 nuk i përket Mesit

Të dyja përfaqësueset po fitojnë pas fraksionit të parë të lojës, teksa Maqedonia e Veriut kryeson 1-0 ndaj Islandës ndërsa, Rumania kryeson me të njëjtin rezultat në transfertë ndaj Lihteshtehjn.