E hënë, Nentor 29, 2021
Etiketimet Gjermania

Etiketim: gjermania

Arrihet marrëveshja, Gjermania me Kancelar të ri pas 16 vitesh

Për herë të parë pas 16 vitesh, Gjermania do të ketë një qeveri të qendrës së majtë dhe një Kancelar të ri. Olaf Scholz,...

Pandemia/ Gjermania drejt karantinës kombëtare

Gjermania po përballet me një valë të 4 të pandemisë së Covid-19 ku shifrat ditore të infektimeve dhe rritja e fataliteteve ka ngritur kambanën...

“Makineria” e golave nuk është Gjermania, ja cila kombëtare ka shënuar...

Nuk është Gjermania ekipi që ka shënuar më shumë gola në vitin 2021, pavarësisht goleadave të fundit. Kombëtarja që ka shënuar më shumë është...

Gjermania i mbyll me fitore eliminatoret, bilanc perfekt për Flick

7 fitore në 7 ndeshje dhe gola pa fund për Gjermaninë në Eliminatoret e Botërorit. Skuadra nën drejtimin e Hansi Flick, e kualifikuar prej...

Mbyllen pjesët e para/ Gjermania në avantazh ndaj Armenisë, Maqedoni-Rumani betejë...

Janë mbyllur pjesët e para të tre sfidave të vlefshme për Grupin J të kualifikueseve të Botërorit Katar 2022.Gjermania, tashmë e kualifikuar kryeson 2-0...

Në kërkim nga Gjermania, kosovari arrestohet në Morinë

Një 56-vjeçar nga Prizreni u arrestua nga policia shqiptare në Morinë për llogari të drejtësisë gjermane."Në pranga ka rënë N. H. Gjatë përpunimit dhe...

Vendet e rrezikshme nga COVID-19/ Gjermania heq Kosovën, Shqipëria mbetet në...

Instituti Robert Koch ka hartuar listën më të re të vendeve të rrezikuara nga koronavirusi. Nga kjo listë prej sot (24. 10. 2021) janë...

Gjermani/ Nga sot qytetarët duhet të paguajnë vetë për testet COVID-19

Më shumë se një gjysmë viti, testet kundër COVID-19 ishin falas, por nga tani, shumica e tyre duhet të paguhen nga qytetarët gjermanë.Nga 11...

Gjermania rikuperon një titullar, Flick: Me të vendosim mbrojtjen më lart

Përfaqësuesja gjermane e futbollit ka mbërritur në Shkup, ku do të vihet përballë Maqedonisë së Veriut me misionin për t’u hakmarrë për humbjen 1-2...

Kualifikueset e Botërorit/ Muller shpëton Gjermaninë, barazon Turqia. Ja të gjitha...

Gjermania e Hansi Flick nuk gabon. Edhe pse me vështirësi, panzerat morën fitoren e tretë radhazi nën drejtimin e trajnerit gjerman teksa mposhtën me...

Befasohet Gjermania, Rumania e mund në pjesën e parë

Rumania ka surprizuar Gjermaninë në “Volksparkstadion”, në ndeshjen e vlefshme për kualifikueset e Kupës së Botës “Katar 2022”.Rumunët kanë arritur të shënojnë golin e...

Sa e bashkuar është Gjermania sot?

Më 3 tetor 1991 u nënshkrua zyrtarisht bashkimi i Gjermanisë, një vit pas rënies së Murit të Berlinit. Marrëveshja përcaktoi modalitetet e bashkimit dhe...

Sekretari gjerman i Shtetit: “Open Balkan”, jo gjithëpërfshirës. Mbështesim Procesin e...

Sekretari i Shtetit pranë Ministrisë së Jashtme Gjermane, Miguel Berger, në intervistë me DW flet për çështjet më imediate që duhen zgjidhur në lidhje...

Të Fundit