FOTO/ Partizani gjen harmoninë, lojtarët darkojnë së bashku

Suksesi i arritur në ndeshjen e Kupës në Lezhë, por më shumë fitorja e parë në kampionat ndaj Kastriotit duke se ka kthyer në mënyrë të plotë buzëqeshjen te “demat e kuq”. Situata pas këtyre dy fitoreve është përmirësuar dhe ekipi po gjen veten me shpresën për të konfirmuar kthesën e madhe.

Se sa pozitive është atmosfera e konfirmon mbrëmja e së enjtes, ku të gjithë futbollistët janë mbledhur dhe kanë darkuar së bashku.

Pra, për momentin grupi është i bashkuar dhe në harmoni, gjë e cila shpresohet të jetë në sinkron edhe me idetë dhe kërkesat e trajnerit Ilir Daja karshi ekipit.

LEXO EDHE  Arapi prezanothet te Teuta: Lojtarët i njoh, jam i bindur se do të më suportojnë

Partizani vazhdon përgatitjet për ndeshjen e radhës në Kupë ndaj Besëlidhjes, teksa pas tri ditësh, më datë 20, ata kanë një betejë vendimtare në Superiore ndaj Laçit, kundërshtar direkt, ku do të shihet edhe nëse të kuqtë e kanë kaluar apo jo krizën e këtyre 8 javëve të para. Lajmi i mirë për ta është fakti se tri ndeshjet e radhës në kampionat i luajnë në shtëpi.