Koronavirusi në Greqi/ 80 humbje jete dhe 3869 raste të reja në 24 orët e fundit

Greqia ka regjistruar 3,869 raste të reja me Covid-19 në 24 orë. Ndërkohë është rritur ndjeshëm numri i viktimave duke ngritur shqetësime serioze , pasi ato u rritën nga 70 të shtunën në 80.

LEXO EDHE  GJKKO kthen për plotësim dokumentash dosjen e SPAK për kryebashkiakun e Mallakastrës

Numri i përgjithshëm i rasteve nga fillimi i pandemisë është 831,874 .