Exit Poll/ Ja kush kandidat e fiton Prishtinën

Përparim Rama i LDK-së, ka fituar në Prishtinë, sipas EXIT POLL-it të realizuar nga Tomor Qela dhe të prezantuar ekskluzivisht në Klan Kosova.

Ai ka fituar me një përqindje të ngushtë duke marrë 50.95%, derisa kundërkandidati i tij nga Lëvizja Vetëvendosje, Arben Vitia ka marrë 49.05%.

LEXO EDHE  Reshjet e shiut gjatë 24 orëve të fundit shkaktojnë shembje dherash dhe gurësh në aksin Lezhë-Ungrej

Rezultatet e këtij EXIT POLL-i:

Përparim Rama (LDK): 50.95%

Arben Vitia (VV): 49.05%

Ky EXIT POLL është i realizuar me marzhin e gabimit më të vogël se 3 %.