E rëndë/ Sulm me bom*ë, 12 vikti*a

Një sulm më bombë ka ndodhur ditën e sotme në një qendër rekrutimi të policisë irakiane në Kisak, duke shkaktuar të paktën 12 persona dhe duke plagosur dhjetëra të tjerë. Sipas një zyrtari të talebanëve, gjashtë persona humbën jetën dhe shtatë të tjerë mbetën të plagosur në një shpërthim në zonën Dast-e Barsi në perëndim të Kabulit..

LEXO EDHE  Planifikoi vra*jen e bashkëshortit për t'i marrë pasurinë, kush është gruaja më e kërkuar nga Europol

Zona është e banuar kryesisht nga kazarët shiitë, të cilët kanë qenë objektiv i sulmeve të përsëritura nga guerilët e Shtetit Islamik.