Southgate pranë rinovimit me kombëtaren e Anglisë

via REUTERS/Frank Augstein

Anglia dëshiron të vazhdojë më tej përsëri me Southgate.

Tekniku anglez e dërgoi ekipin e tij në finalen e Euro 2020 dhe performanca e ekipit i ka pëlqyer Federatës. Puna e teknikut është vlerësuar shumë nga Federata dhe për këtë gjë dëshiron të rinovoj përsëri me të.

LEXO EDHE  Premier League/ Newcastle i arabëve në telashe, fiton Leeds

Sipas “Telegraph”, Federata e futbollit  do t’i ofrojë një kontratë të re Southgate-it deri në përfundimin e Euro 2024 ku do të përfitojë një pagë prej 5 milion paund në sezon.