Deklarata për zgjedhjet lokale më 2011-ën/ Manjani: Basha e mori Bashkinë e Tiranës me “VAR”

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar pas deklaratës së Lulzim Bashës se ai arriti ti fitonte zgjedhjet për bashkinë e Tiranës në vitin 2011, sepse përjashtoi nga fushata Sali Berishën.

Manjani shprehet se Basha e fitoi Bashkinë me vendimet e Arben Ristanit, ndërsa e quan kryetarin e PD-së mosmirënjohës.

“Përveç të tjerëve (Saliut, Ilirit dhe pse jo Hysniut) bashkinë e Tiranës në 2011 Luli e mori me VAR (Vendimet e Arben Ristanit).  Ndërkohë që Luli donte të dilte të pranonte humbjen pa mbaruar gara… Në katandisjen mjerane ku ka rënë, është e kuptueshme nevoja për të gënjyer, por mosmirnjohja është  e neveritshme! Nejse, kohë e humbur ky njeri”, shkruan Manjani në një reagim në FB.

LEXO EDHE  VIDEO/ Ups... "Green Pass" apo "Pras", gafa e deputetes socialiste me pasaportën e vaksinimit