Fifi rrëfen betejën e vështirë me ankthin dhe depresionin: Më bien të fikët menjëherë

Foto: Instagram

Fifi ka rrëfyer për disa nga banorët e “Big Brother VIP” luftën e vështirë që ka kaluar me ankthin dhe depresionin.

“Trupi im nuk i përballon dot emocionet e forta, sidomos stresin dhe frikën. Më bien të fikët menjëherë, episodi i parë ka ndodhur në vitin 2015 kur unë isha pjesëmarrëse në nje festival. Dhe që atëherë vazhdoi disa herë rresht. Ishte shumë e vështirë, të gjithë më thoshin që unë nuk do t’ja dilja dot në muzikë’’- tha Fifi.

LEXO EDHE  Einxhel Shkira i kërkon Dagz-it dhuratën e parë pas eliminimit, ja për çfarë bëhet fjalë (Video)

Fifi tregoi se mjekimi lidhur me këtë problem ishte shumë i vështirë dhe madje i shoqëruar me komplikacione të shumta.

“Nisa të përdorja ilaçe por më dhanë shumë efekte anësore. Nisa të shihja haluçinacione dhe të dëmtoja dhe vetën prej tyre. Lëndoja veten me çfarë të gjeja në shtëpi’’- shtoi ajo.

Këngëtarja në fund tregoi se vendosi të punonte shumë me veten dhe se shërimin e ka gjetur tek besimi në Zot.