Covid 19 në M.Veriut/ 8 v*ktima dhe 444 raste të reja në 24 orët e fundit

Maqedonia e Veriut ka regjistruar në 24 orët e fundit 444 raste të reja me COVID-19.

Po ashtu 8 qytetarë nuk e kanë fituar dot betejën me virusin dhe kanë dnërruar jetë.

Deri më tani në Maqedoninë e Veriut janë kryer gjithsej 1.372.834 teste të Covid-19. Numri i përgjithshëm i personave të infektuar me COVID-19 që nga fillimi i epidemisë është 200.856.

LEXO EDHE  Asfiksohen nga gazi, humbin jetën burrë e grua/ Emrat