Parashikimi i motit për ditën e mërkurë, 27 Tetor 2021

Për ditën e nesërme vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike.

Moti parashikohjet i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet e larta malore. Nëpër lugina do të ketë në orët e mëngjesit mjegull të dendur apo mjegullinë si dhe vesë.

LEXO EDHE  Hapet kufiri mes Shqipërisë dhe Kosovës, qytetarët kalojnë me procedurë të shpejtë

Era do të fryjë me drejtim verilindje – juglindje 1-5m/sek ndërsa në bregdet 8-10m/sek. Valëzimi në dete të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore 2C deri në 15°C

në zonat e ulëta 5°C deri në 24°C

në zonat bregdetare 10°C deri në 23°C