Tirana fiton derbin e kryeqytetit, Partizani në krizë të thellë

Tirana ka triumfuar në derbi përballë Partizanit në një ndeshje me tepër emocione të zhvilluar në “Air Albania”. Goli që vendosi sfidën erdhi në minutat shtesë të pjesës parë.

Pas një penalltie të akorduar nga VAR, Vesel Limaj ekzekuton saktë dhe kalon në avantazh Tiranën, gol që do të vendoste edhe fatin e sfidës.

Bardheblutë ishin më të rrezikshëm në pjesën e parë me Seferin dhe Ismajlgecin teksa Junior dhe Mala mundohen të reagojnë për të kuqtë.

LEXO EDHE  Moti i keq/ Trageti mbërrin nga Brindisi në portin e Vlorës, por nuk ankorohet dot

Në minutën e 54’, arbitri Hamiti sinjalizohet për një ndërhyrje në zone dhe akordon penallti që Limaj e ekzekuton perfekt duke çuar skuadrat me avantazhin e Tiranës.

Pjesa e dytë është disi e kujdesshme teksa janë lojtarët e Dajës që tentojnë golin por pa krijuar momente shumë të rëndësishme me Malën e Junior dhe me gjithë zëvendësimet e bëra, Partizani është i detyruar të dorëzohet me Tiranën që merr kështu një fitore të madhe që e lejon të kryesojë e vetme me 14 pikë në renditje.