Bilanci ditor i Covid/ Kosova regjistron 3 raste të reja dhe 1 humbje jete

Në Kosovë, u raportua të Hënën për një viktimë nga koronavirusi dhe tre raste të reja nga 1,298 testime.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, 20 pacientë u shëruan gjatë 24 orëve të fundit.

LEXO EDHE  Moti i keq sjell probleme në Vlorë/ Pezullohen kundrimet, ndërpritet energjia elektrike

Aktualisht, raste aktive me koronavirus janë 438.

Për sa i përket vaksinimit, deri të Hënën janë dhënë mbi 1.5 milion doza.

Numri i qytetarëve të vaksinuar me dy doza ka kaluar 703,000.