FOTO/ I ra në ujë celulari dhe e zuri korenti, ish-futbollisti spanjoll humb jetën tragjikisht

Futbollisti spanjoll Santiago Otero është gjetur i pajetë  në banjën e tij. Sipas artikullit të gazetës “ Sun ” , gruaja e tij e ka gjetur të vdekur me celularin pranë trupit të viktimës.

Policia beson se 38-vjeçari është goditur nga rryma kur telefoni që po karikonte ka rënë në ujë. Besohet se futbollisti ka humbur jetën rreth dhjetë orë para se të gjendej nga gruaja e tij.

LEXO EDHE  Champions/ Zenit shtang Chelsea-n në fund, i merr barazimin dhe kualifikon Juventusin të parën në grup

Gazeta britanike citon dëshmi ku thuhet se ai kishte një shenjë në gjoks, një djegie nga celulari. Santiago Otero ishte baba i dy fëmijëve.