Liga e Konferencës/ Nuk ndalet Baseli, shënon edhe Edon Zhegrova

Ndeshjet e darkës në Ligën e Konferencës kanë kthyer përsëri në kryesim skuadrën e Bazelit në Grupin H të aktivitetit.

Ekipi zviceran ka mundur me shifrat 3-1 Omonian e Qipros, me Edon Zhegrovën i cili ka lënë shenjën e tij në këtë duel.

Sfida u dominua plotësisht nga zviceranët të cilët krijuan një mori rastesh dhe i finalizuan me anë të Milar dhe Artur në pjesën e parë, ndërsa Gomez shënoi barazimin e përkohshëm 1-1 për miqtë.

LEXO EDHE  Allegri zbulon problemin e Juventus-it: Ka vetëm një gjë për të bërë tani

Megjithatë, dominimi i Bazelit ishte i dukshëm dhe në fund skuadra zviceranë gjeti edhe golin që vulosi fatin e ndeshjes, pikërisht me Edon Zhegrovën.