Probleme me justifikimin e pasurisë/ Shkarkohet nga detyra gjyqtarja Manjola Bejleri

Gjyqtarja e Tiranës, Manjola Bejleri është shkarkuar nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit.

Trupa gjyqësore e kryesuar nga Xhensila Pine, me relatore Valbona Sanxhaktarin dhe anëtar Olsi Komicin, vendosën sot shkarkimin e gjyqtares Bejleri.

Gjatë seancës dëgjimore, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konstatoi mungesa burimesh financiare në vlera të konsiderueshme për krijimin e pasurive si pasojë e pamundësisë për të provuar ligjshmërinë e disa burimeve të deklaruara.

LEXO EDHE  VIDEO/ Aksidenti me viktima dhe të plagosur, publikohen pamjet e para

Manjola Bejleri e ka filluar karrierën në sistemin e drejtësisë në vitin 2000 dhe punoi prej më shumë se dy dekadash si gjyqtare në Gjykatën e Tiranës. Ajo ka qenë gjithashtu kryetare e shoqatës së gjyqtarëve.

Lexo edhe:

Manjola Bejleri përballet me Vetting, KPK: Ka mungesa burimesh financiare, dyshime për fshehje pasurie