Vllaznia pret Dinamon në “Loro Boriçi”, ja si kuotohen skuadrat për fitoren

Vllaznia dhe Dinamo luajnë sot në 19:45 në “Loro Boriçi”. Sfida vlen për javën e pestë të Superligës dhe është deçizive për dy skuadrat që kanë ndërtuar grupet respektive për titullin kampion. Dueli mes tyre vjen pas 9 vitesh mungese, me Blutë që nuk kanë qenë në elitë.

Bastet dhe koeficientët flasin për vendasit, që kuotohen me 1.92. Barazimi në sfidën e sotme vlen 2.91, ndërsa fitorja e Dinamos me 4.61. Bastet dukshëm nënvlerësojnë Blutë, që rikthehen të zhvillojnë pas afro një dekade ndeshje në “Loro Boriçi”.

LEXO EDHE  Kupa e Mbretit/ Eliminohet Barcelona, Athletic Bilbao triumfon pas 120 minutash

Dueli mes tyre shpeshherë ka dhuruar emocione, për vetë lojën sulmuese që skuadrat prodhojnë.