Covid-19 në Kosovë, asnjë humbje jete dhe vetëm 10 raste të reja

Në 24 orët e fundit në Kosovë nuk është regjistruar asnjë viktimë si pasojë e COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 10 raste të reja të infektuara me këtë virus.

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

LEXO EDHE  Tërmeti godet Italinë, ja sa ballë ishte

Nga 2.484 testime, 10 qytetarë kanë rezultuar pozitiv në COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjesSot janë shëruar 82 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 156.894.

Në total numri i rasteve aktive është 673.

Mbani maskat!Respektoni distancën!Mbani higjienën!