Parashikimi i motit për ditën e diel, 17 Tetor 2021

Ditën e diel moti parashikohet me alterine kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiut  pritet të jenë prezente në jug të vendit por me intensitet të ulë.

Era do të fryjë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 2-6m/s, e cila përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore hera-herës fiton shpejtësi deri në 15m/s, kryeisht ditën e shtunë.

LEXO EDHE  Moti i keq/ Vonesa me lëvizjet e trageteve në Durrës. Në Vlorë, pezullohet lundrimi

Në fushën termike pritet qe të kemi rritje graduale në të dyja vlerta.