Video/ Stuhia e fuqishme, çastet kur era rrëzon minaren e xhamisë

Moti i keq dhe stuhitë kanë përfshirë Turqinë jugperëndimore, duke shkaktuar dëme të konsiderueshme.

Erërat e forta rrëzuan çatitë e disa shtëpive dhe dyqaneve, ndërsa ka rënë edhe maja e një minareje në një xhami në qytetin Nazili.

Pamjet e rërzimit të majës së minares u publikuan në rrjetet sociale.

LEXO EDHE  Rama në Kajro, ja ministrat që e shoqërojnë