“Fundërrina. Nuk e ke kuptuar kurrë sa i dobët je”/ Basha përplaset me Shalsin në Kuvend

Deputeti Eduard Shalsi përplaset kryetarin e PD-së Lulzim Basha në seancë parlamentare.  Në konferencën e kryetarëve është marrë vendimi për të reduktuar kohën e diskutimit për të folur për komisioney hetimore.

Shalsi doli në foltore duke thënë se PD është katandisur në këtë situatë ku nuk ju besojnë .

Eduard Shalsi: Sot po debatoni për të drejtën e fjalës? Nuk ju pa penguar. Përkundrazi keni zakon të tmerrshëm padurimin për të reaguar. Nëse nuk dëgjoni nuk mësoni prandaj jeni katandisur kështu.

Nga karrigia Basha ndërhyri i cili ju drejtua me termat :Plehrë! Tju vijë trup!

ShalsiE kuptoni ku jeni katandisur. Nuk e ke kuptuar kurrë sa i dobët je.  Trashja jote dhe zëri i fortë mund të trembë ndonjë laraskë rreth teje por mua jo .. vetëm më bën për të qeshur me natyrën e të bërit të fortit.

Basha“Maskara! Mos më trego mua!  

Shalsi: “ Mos na shpërqëndro. Ta kuptoj hallin por nuk ta qaj dot. Ke 16 vjet në politikë e nuk ke kuptuar asgjë. Mendon se do të mbijetosh në politikë me këtë stil të foluri.”

Basha: S’kemi ardhur të dëgjojmë dënglat e tyre. Fundërrina

LEXO EDHE  Koronavirusi në Itali/ 39 v*ktima dhe 3882 të infektuar në 24 orët e fundit