E rëndë/ Përfshihet nga flakët ndërtesa, humbin jetën 46 persona

46 persona kanë humbur jetën dhe 41 kanë mbetur të plagosur pas shpërthimit të një zjarri në një ndërtesë në Kaousioungk, Tajvan, sipas një deklaratë të qeverisë.

Mediat e huaja njoftojnë se zjarri shpërtheu në një ndërtesë 40-vjeçare në  rrethin Yancheng të Kaohsiung në orët e para të mëngjesit.

LEXO EDHE  Publikon fotografitë me sy të nxirë, çfarë i ndodhi blogeres 

Policia po heton shkakun e zjarrit ndërsa dyshohet se mund të ketë qenë i qëllimshëm.