Sherr në burgun grek/ Shqiptari bën për spital rumunin që kishte vrarë ish-gruan

Një sherr mes të dënuarve ka ndodhur në një burg në Nafplio të Greqisë, ku protagonist ka qenë një shqiptar dhe një rumun.

Sipas asaj që shkruajnë mediat greke, shqiptari ka rrahur e ka sulmuar rumunin 39 vjeç. Ky i fundit akuzohet se ka vrarë ish-gruan.

LEXO EDHE  Serbët protestë para ambasadës shqiptare në Beograd: “Kosova është zemra e Serbisë”

I plagosuri është dërguar në spital, e është konstatuar se nuk kishte probleme serioze.

Më pas, ai është kthyer sërish në burg, por në një tjetër qeli.

Përplasjet mes të burgosurve në burgun e Nafplios në Greqi janë thuajse të zakonshme.